Delnice,25. rujan 2013.

ZAGREB URBAN CHALLENGE GORANI BRILJIRALI NA AVANTURISTIČKOJ UTRCI

Do srebra na leđima krhke trkačice

DELNICE » Darko Pirc, Martina Andlar i Andrej Šubat delnički su sportaši koji su se ove godine na prestižnoj avanturističkoj utrci Zagreb Urban challenge našli na pobjedničkom postolju, pri čemu su Pirc i Andlar sjajnim nastupom osigurali drugo mjesto, a Andrej Šubat je u paru s Grgurom Čepom osvojio treće mjesto. Zagreb Urban challenge iznimno je zahtjevna utrka koja od natjecatelja zahtijeva ne samo veliku fizičku i mentalnu spremnost, već i veliku dozu snalažljivosti, čak i opće kulture. Tako je ovog puta što ranije tebalo savladati 30 zadataka među kojima su »fizikalci« bili vezani uz, primjerice, penjanje po užetu, plivanje, golf, vožnju biciklom i nošenja partnera na leđima na relaciji od 500 metara. No, uz to bilo je potrebno i snaći se u Zagrebu te pronaći zadane objekte kulture ili pak prepoznati melodije pojedinih pjesama, a vrlo zanimljivo bilo je na startu kada su svi sudionici – u skladu s činjenicom da organizator u svako natjecanje uključuje i komentare na neki aktualni politički događaj – upute o natjecanju tiskao na – ćirilici!
    I u svemu tome sjajno su se snašli delnički boksač Darko Pirc te bivša košarkašica i orijentacijska trkačica Martina Andlar koji su utrku završili za svega 5 sati i 16 minuta te osvojili drugo mjesto, a posebno je atraktivan bio trenutak kada je svega 50 kilograma teška Martina Andlar uspješno punih 500 metara nosila delničkog teškaša koji mjeri gotovo 100 kilograma! Odličan rezultat svakako je motiv i za novi nastup, tim više što je Pirc već tri puta uspješno nastupio na ovoj utrci, a u paru s Martinom Andlar očigledno predstavljaju dobitnu kombinaciju.